שלבים להעסקת מטפלים זרים סיעודיים לקשישים,נכים ומוגבלים

השלב הראשון – קבלת אישור להעסקת עובד זר (מטפל סיעודי)

1. הגשת בקשה לחוק סיעוד או שר"מ לביטוח הלאומי – הטפסים ניתנים להורדה באתר או יינתנו ע"י אופק ו/או עובדת סוציאלית בבית החולים/או בבית המטופל. לקבלת טופס תביעה לחוק הסיעוד לחץ כאן

לקבלת טופס להחמרת מצב לחץ כאן

2. הגשת בקשה לקבלת היתר להעסקת מטפלת זרה מיחידת הסמך. (יש לשלם אגרה ע"ס 275ש"ח) טפסים ינתנו ע"י אופק.
לתשלום אגרה : לחץ כאן

השלב השני – בחירת מטפל סיעודי ( עובדת זרה ) לטיפול סיעודי

לאחר קבלת היתר להעסקת עובדת זרה (עובד זר) ממשרד התמ"ת ( טיפול סיעודי ) מתחיל השלב השני והחשוב ביותר בתהליך – בחירת המטפל הסיעודי . חברתנו תבצע תהליך ממוקד ופרטני של אבחון צרכי המטופל הסיעודי ובני משפחתו על ידי צוות מקצועי ומיומן של עובדים סוציאליים ומאבחנים מקצועיים (עובדי חברתנו). למטופל ובני משפחתו נציג מספר מועמדים ( מטפלים סיעודיים ) מתוך מאגר גדול של מטפלים סיעודיים זרים דוברי שפות שונות כגון : עברית, אנגלית, רוסית, רומנית,ערבית, אוקראינית, צרפתית, ספרדית, גרוזינית ,פולנית טורקית ושפות נוספות בהתאם לשפת האם של המטופל. המטפלים הסיעודיים המועמדים להגיע ארצה עוברים סינון קפדני ומקיף בארץ מוצאם על ידי חברות כוח אדם מקצועיות ומורשות ב טיפול סיעודי , נפאל, הודו, סרי לנקה , מולדובה ,אוקראינה, רומניה ועוד....

הכשרת המטפלים הזרים מתבצעת לפני הגעתם לישראל בכמה מישורים :
בדיקות רפואיות – עובד זר (עובדת זרה)/מטפלת סיעודית המגיע ארצה לטובת סיעוד קשישים , נכים ומוגבלים עובר בדיקות רפואיות מקיפות הכוללות בדיקת צהבת ואיידס. על מנת לקבוע בוודאות שהמטפל הזר בריא ומסוגל לעבוד כמטפל סיעודי.
ראיון אישי - לאחר הבדיקות הרפואיות עובדים זרים הכשירים מבחינה רפואית עוברים ראיון אישי על ידי צוות משרד כוח אדם. המטפל המיועד נשאל לגבי רמת מסוגלותו לעמוד במצבי לחץ, קושי פיזי, אמינות ואחריות כלפי המטופל הסיעודי בישראל.
הכשרת מטפלים סיעודיים - עובד זר ( עובדת זרה ) שנמצא מתאים לעבודה כמטפל סיעודי עובר סמינר (קורס סיעוד) בפיליפינים בתנאי פנימייה. במסגרת קורס הסיעוד המטפל מקבל ידע מקצועי לטיפול סיעודי בקשישים, נכים ומוגבלים. כמו כן המטפלים עוברים קורס עברית בסיסי.

השלב השלישי – הזמנה והגעת המטפל הזר לארץ

לאחר בחירת המטפלת הסיעודית ( עובדת זרה או עובר זר) על ידי המטופל והמשפחה. מתחיל השלב האחרון בתהליך :
משרד כוח האדם בחו"ל מעדכן את המטפל המיועד לגבי מהות העבודה :
מי המטופל הסיעודי – גבר או אישה.
היכן מתגורר המטופל – מרכז,צפון,דרום
מה אופי העבודה – טיפול סיעודי בקשיש, טיפול סיעודי בילד, טיפול סיעודי בנכה.
ופרטים רלוונטיים נוספים המסייעים לעובדים הסיעודיים להרגיש בנוח עם הגיעם לבית המטופל.
משרד הפנים – לאחר מכן יש לגשת עם מסמכים שיוכנו ע"י אופק רגב עובדים זרים למשרד הפנים על מנת להזמין את המטפל הסיעודי (מטפלת). (יש לשלם אגרה ע"ס 160 ש"ח ) על פי הנחיות משרד הפנים רק בן משפחה או המטופל עצמו יכולים להגיש את המסמכים.
משרד הפנים שולח את המסמכים לשגרירות הרלוונטית והעובד הזר מגיע לקבל את ויזת הכניסה לישראל.
חברת כוח האדם בחו"ל תזמין כרטיס טיסה לישראל וחברתנו תעדכן את המשפחה לגבי תאריך הגעת המטפל / מטפלת לארץ.
אופק רגב עובדים זרים תדאג להבאת המטפל הזר (עובד סיעודי) משדה התעופה עד לבית המטופל.
עם הגעת העובד הזר / עובדת זרה לארץ מתחיל השלב האחרון שהוא תהליך ההשמה בבית המטופל. העובד הזר מגיע מלווה בנציג החברה לבית המטופל הסיעודי. העובד לומד את תנאי עבודתו , מסגרת העבודה, וכל הפעילות הנדרשת ממנו. המשפחה תירשום את העובד בחברת סיעוד על מנת לקבל החזר כספי (לזכאי חוק הסיעוד של ביטוח לאומי).

ביקורים סדירים של עובדת סוציאלית בבית המטופל

עובדת סוציאלית נציגת החברה תבקר בבית המטופל אחת לרבעון, בביקורה תיבחן העו"ס את שביעות רצון המטופל מהעובדת הסיעודית (המטפל/ת הזרה), ובירור מצב/ה הסיעודי של המטופל/ה.

נציג חברת אופק רגב עובדים זרים מלווה באופן אישי וצמוד, כל משפחה וכל מטופל במשך עבודתו של המטפל הסיעודי בבית המטופל.

אנו נשמח לעמוד לשירותכם בכל עת.
אופק כח אדם וסיעוד
לתאום פגישת הכרות הקלק כאן !
מוקד ארצי 1-800-200-180 שיחת חינםהורד את תוכנת Acrobat reader
לצפייה במסמכים.